Waga najazdowa

Firmy transportowe niejednokrotnie mierzą się z problemem wagi swoich samochodów. Po załadowaniu naczepy ciężarówki na przysłowiowy styk, często nie ma pewności, czy nie przekroczono dopuszczalnego prawem obciążenia. Fracht musi dotrzeć do odbiorcy, ale natknięcie się na kontrole po drodze, może w razie przekroczenia norm skutkować znacznymi opóźnieniami i dotkliwą karą finansową.

Ważenie ładunku, szczególnie jeżeli nie składa się on ze znormalizowanych wagowo, identycznych palet, jest czasochłonne i uciążliwe. Stanowi to problem zwłaszcza w przypadku frachtów od dostawców zróżnicowanych ładunków, na przykład centrów dystrybucji sieci handlowych. W jednym boksie, w którym zazwyczaj pakowane są zamówienia, raz może znajdować się papier toaletowy, a innym razem różnorodna chemia gospodarcza, a takich boksów mieści się w naczepie kilkadziesiąt.

Rozwiązaniem problemu związanego z normami wagowymi ładunku, jest waga najazdowa. Betonowe lub betonowo-stalowe konstrukcje w formie stałych albo przenośnych platform, na które należy wjechać, mają dokładność do 20 kg, co wystarczy w przypadku każdej kontroli służb drogowych. Ich średnia nośność to około 60 ton, a wymiar 18 x 3 m wystarczy do obsłużenia każdej ciężarówki. 

Inwestycja w tego typu rozwiązanie, pozwoli usprawnić proces załadunku i zaoszczędzić czas, co w szybkim czasie pozwoli na zwrot poniesionych nakładów finansowych.

Udostępnij: